Alike Kit – co nowego?

Powszechnie znana firma SMOK wypuściła w eter informację o swoim nowym produkcie – Alike Kit. Nowy podzik charakteryzuje się dość designerskim wyglądem, co zresztą sami możecie ocenić – wystarczy dostać się na główną stronkę SMOK’a. Na pierwszy rzut oka oceniłem go jako “dokładnie to samo co wcześniej, ale w innym wydaniu”. Dlaczego tak? SMOK, przynajmniej według mojej osobistej opinii bardzo lubi tworzyć nowe produkty (o innej nazwie), które do złudzenia przypominają poprzednie wersje. Pomijając cechy wizualne, kopiowane są również parametry techniczne – piszę tutaj o ich własnych produktach, lub sprzęcie innych firm. 

Zagadnienie jednak nie jest “na teraz”, więc podam tylko mały przykład na dowód moich rozważań: P25 i P22.

Pierwsze wrażenie Alike Kit’a

Skóra lub skóropodobny materiał na panelu bocznym, kształt poda z rodzaju “kosteczek”, zespół grzewczy ukryty wewnątrz – no okej, standardzik. Alike Kit ma być wodoodporny, co nawiasem mówiąc staje się powoli nowym Vape-standardem (i bardzo dobrze). Z danych technicznych Alike:

  • 1600mAh, czyli nie za dużo, nie za mało.
  • 40W maksymalnej mocy wyjściowej 
  • Firing speed 0.001s – najciekawsza podana cecha, bo widocznie ścigamy się już z modami mechanicznymi 
  • Standardowa pojemność – 2ml
  • Standard ustnika – 510

Najbardziej w Alike Kit interesuje mnie zapewnienie o firing speed 0.001s. Szczerze, chciałbym to przetestować. Nie chcę obierać negatywnego stanowiska, i z rezerwą odnosić się do tego typu gwarancji producenta – pożyjemy, zobaczymy. 

Zespół grzewczy w Alike Kit

Sprawę rozwiązano rozsądnie – dostaniemy od producenta “kartridż”, do którego będą pasowały grzałeczki z powszechnego już RPMa. Alike Kit jest urządzeniem, które w moim odczuciu ma być “do wszystkiego”. Sporo możliwości, jeśli chodzi o dobór grzałek, plus możliwość założenia RBA – jak na moje oko, to każdy napewno znajdzie rozwiązanie dla siebie. 

Wyświetlacz, i parę słów więcej

Wyświetlacz w podzie będzie kolorowy, pełen informacji – lepiej w taki sposób, przynajmniej według mnie, bo osobiście lubię wiedzieć co mi w urządzeniu gra i buczy. Możliwy zakres to 1-40W, więc spokojnie wystarczy w przypadku RBA – bo z tak małą grzałeczką nie będzie jak poszaleć na wyższych obrotach. Szczegółowe dane producenta znajdziecie tutaj: https://eu.smoktech.com/kit/alike-kit.