Lepszy niż najlepszy?

Takim tytułem zostaniemy poczęstowani, odwiedzając główną stronę producenta – SMOK Tech. Odważne, przynajmniej w moim odczuciu, stwierdzenie. Dlaczego? Produkty SMOK’a w gronie bardziej zaawansowanych palaczy cieszy się dość nieprzyjazną opinią. Pytanie więc, dlaczego właśnie NORD 2 miałby być wisienką na torcie wszystkich podów? Obecnie na rynku pod-systemów mnożą się kolejne produkty, a poszczególni producenci wypuszczają coraz to nowe projekty. Przykładowy Geekvape wypuścił Aegisa Boosta, który cieszy się ZNACZNĄ, jak na wielkość grona odbiorców – popularnością. 

Dość już jednak o polityce, bo wydaje mi się, że często zbyt krytycznie podchodzę do niektórych producentów i urządzeń 🙁 

Nord 2 podem doskonałym? Zobaczmy…

Jak na standardowy układ tego typu newsów, zaczniemy troszkę innymi tonami. Co oferuje nam Nord 2? Czym wyróżnia się spośród setek innych tego typu urządzeń? 

Zakres mocy poda opiewa na 40W, począwszy od jednego – nie jest źle, bo przecież więcej do grzałek takich typów nie potrzeba. Wbudowana bateria liczy sobie 1500mAh, więc na jeden calutki długi dzień powinno wystarczyć. Jak na razie, nic szczególnego….

OLED screen umieszczony na bocznym panelu naprawdę mnie zaintrygował. Rozwiązanie może nie jest szczególnie “przełomowe”, ale napewno nosi w sobie znamiona charakteru i stylu. Design sam w sobie potrafi – naprawdę – sprawiać wrażenie, jakby Nord 2 był urządzeniem wysokiej klasy, wręcz biznesowym. 

Różnice pomiędzy Nord 2 a pierwowzór

Teoretycznie, różnice nie są wcale znaczące, ani nie wpływają szczególnie mocno na odbiór wizerunkowy obu tych urządzeń. Zestawienie cech sprawia jednak, że SMOK zrobił duży krok naprzód jeżeli chodzi o ulepszenie wersji pierwszej. Nord 2 jest lżejszy, niż jego pierwowzór. Dodając do tego stwierdzenia fakt, jakoby starszy brat ma o WIELE większą pojemność baterii, oraz jest fizycznie większy – należą się słowa uznania. Zmienił się również zakres mocy, na jakiej pracują oba te pody. Jest to jednak cecha bardzo oczywista, bo w pierwszej wersji nie mogliśmy zmieniać napięcia na jakim wapujemy. 

Grzałki i zabezpieczenia

Nord 2 będzie pracował na dwóch typach różnych grzałek, a konkretnie na Nord’owskich i RPM’owskich. Gwarantuje to potencjalnemu konsumentowi duży wybór i zakres oporności, z jakiej chciałby korzystać. Zabezpieczenia, które ochronią nas przed nieprzyjemnymi wypadkami oczywiście są, i będą – w każdym jednym e-papierosie – może pomińmy mody mechaniczne 🙂

W związku z epidemią Sars-CoV-2, Nord 2 pojawi się wkrótce w Polskich Vape-shopach. Sytuacja jest trudna, ale jak widać SMOK potrafi sobie z tym jakoś poradzić 🙂

Źródło informacji: https://eu.smoktech.com/kit/nord2-kit

Polecam przeczytać parę słów od Ziggy’iego: https://abcvape.pl/index.php/2020/03/13/smok-vs-koronawirus-1-0-dla-smok-a/