Rzucenie palenia i sprzęt na początek – różnice

  Często w internecie spotykam się z używanymi zamiennie określeniami na sprzęt mający pomóc osobom, którzy rozważają rzucenie palenia. E-papierosy mogą w bardzo skuteczny sposób pomóc, szczególnie, że same w sobie są mniej szkodliwe (o około 95%) niż tradycyjne, tytoniowe papierosy. Ciekawą kwestią jest fakt, że niektóre urządzenia – takie jak Juul – określane są KONKRETNIE jako urządzenia służące do rzucenia palenia, i nic więcej. Desire Design More Pro również często jest takim mianem określany. Pod tym linkiem znajdziecie moją osobistą opinię o nim: https://abcvape.pl/index.php/2020/03/08/desire-design-more-pro/

  Jakie są więc różnice pomiędzy tymi dwoma kategoriami sprzętu? Istnieją w ogóle jakiekolwiek? 

Zasada działania

Sprzęty klasy takiej jak wspomniany Juul lub More Pro dzielą się w zasadzie na dwie podgrupy – urządzenia do wielokrotnego uzupełniania liquidu z wymiennymi zespołami grzewczymi (grzałki) i sprzęt, w którym wymieniamy zespoły fabrycznie wypełnione płynem. Rzucenie palenia to wyczyn, który wymaga naprawdę dobrego sposobu – a raczej dobrze dobranego. Co powinien wybrać palacz, który chce rzucić tradycyjne papierosy? Opcję w której sam wybiera liquid, czy opcję, w której tylko wymienia kartridże nie przejmując się niczym? Odpowiedź jest bardzo prosta – powinien wybrać dokładnie to, co najbardziej mu odpowiada!

Rzucenie palenia = sprzęt do tego dedykowany?

Oczywiście, że nie. Wielokrotnie powtarzałem, i będę powtarzał – każdy e-palacz, niezależnie od motywów jakie nim kierują – powinien wybrać sprzęt, który najbardziej mu odpowiada. Świat e-papierosów utarł trochę schemat podziału konkretnych rodzajów e-papierosów do ich przeznaczenia. Co mam na myśli? 

  • Pody – rzucanie palenia
  • Mody regulowane – bardziej zaawansowani palacze
  • Mody mechaniczne – profesjonaliści, cloud chasing
  • Sticki – sprzęt na początek przygody z e-paleniem

Z jednej strony, nie jest to coś złego, ale z drugiej….

Rzucenie palenia modem mechanicznym?

To jak najbardziej możliwe! Rzucenie palenia przy pomocy mechanika? Jasne! Zwykle zdarza się, że palacze tradycyjnych papierosów po prostu nie są zaznajomieni ze światem e-papierosów. Ulegają często wizji konkretnego podziału na grupy opisane wyżej, a to tylko SUGESTIE ich wykorzystania. Każdy, kto chciałby rzucić palenie powinien spędzić choć trochę czasu na szukaniu i sprawdzaniu w internecie zasad działania, wyglądu i obsługi każdego możliwego rodzaju e-papierosa – a potem dokonać TYLKO I WYŁĄCZNIE na tej podstawie słusznego wyboru.

Może tutaj znajdziecie coś dla siebie? https://smoothvape.pl/pl/