COG MTL RTA – zupełnie nowa jakość MTL-a?

Wotofo to firma, która może nie wypuszcza nowości tak często jak jej konkurencja (tak, mam na myśli SMOK-a…), ale na 100% robi je DOBRZE. Do tej pory, podczas korzystania ze sprzętu Wotofo nie zawiodłem się ani razu, ponadto to naprawdę dobre produkty. Rynek atomizerów – na potrzeby tego artykułu – podzielimy na kategorie:

  • MTL
  • DL
  • MESH

Taki podział jasno i klarownie obrazuje zwykłe i proste różnice w dedykowanym SPOSOBIE palenia, a nie w jakości ogólnej poszczególnych atomizerów. Każdy taki rodzaj charakteryzuje się odrębnym sposobem i techniką wapowania, a co za tym idzie – konkurują ze sobą w innych dziedzinach.

Atomizery MTL, jak zasugerowało Wotofo w relacji na firmowym instagramie: https://www.instagram.com/wotofoofficial/?hl=pl . Konkurują ze sobą przeważnie w obrębie przepływu powietrza, i jak najlepszego dostosowania jego konstrukcji do oddawanego smaku. Może to tylko reklama? Szczerze, nie jestem przekonany do twierdzącej odpowiedzi na zadane pytanie, ponieważ “spinning gear” jaki zastosowało Wotofo jest jak najbardziej optymalne.

Spinning Gear? Wotofo i nowy pomysł

Konstrukcja COG MTL-a jest zasadniczo bardzo podobna do konstrukcji innych tego typu atomizerów, z jednym – najważniejszym – wyjątkiem. Przepływ powietrza zaprojektowany został wręcz nowatorsko. Dotychczas, najbardziej zbliżonym do tego pomysłu jest projekt Revolver RTA (Kto korzystał, ten wie o czym mowa). Konkretnie, chodzi o system zmiany wielkości przepływu powietrza. Typowe atomizery robią to, prosto ujmując – zewnętrznie, i Po prostu kręcimy ringiem odpowiedzialnym za zmianę, i zmieniają się otwory przepływu powietrza. Wotofo COG MTL RTA działa zupełnie inaczej. Zmiana zachodzi wewnątrz atomizera, tuż pod zespołem grzewczym – My, jako użytkownicy, zewnętrznie inicjujemy zmianę wewnętrzną. Mam szczerą nadzieję, że pomimo pokrętnego wytłumaczenia załapaliście o co mi chodzi 🙂 

Wotofo z wielkim sukcesem? Zobaczymy…

Doświadczenie nauczyło mnie, aby podchodzić do tego typu nowinek ze sporą dozą dystansu, ponadto Nie miałem w rękach najnowszego produktu Wotofo, i zwyczajnie nie miałem możliwości przetestowania go w “warunkach bojowych”. Moje osobiste odczucia do Wotofo jako producenta są jak najbardziej pozytywne. Więc mam wielką nadzieję, że ich nowy projekt okaże się dużym sukcesem na polu MTL. Wyczekiwać premiery powinni szczególnie palacze, którym zależy na zbliżonych do palenia tradycyjnych papierosów doznaniach 🙂 Zapraszam również do fajnych podcastów: https://abcvape.pl/index.php/2020/03/19/smoothair-na-spotify-o-co-kaman-smooth-znowu-wychodzi-na-przeciw-pandemii-koronawirusem/

Taifun Gt4s – Nowość od Smokerstore

Wideorecenzja nowego parownika dotshell Atmizoo, film

Destiny RTA od HellVape – czyli kolejna nowość!