Zumwalt – nowy podzik od Uwell

Kiedyś już zdarzyło mi się napisać, że pody to swojego rodzaju trend w świecie e-papierosów. Tego typu urządzenia muszą być małe, poręczne i maksymalnie proste w obsłudze. Skierowane głównie do osób początkujących, byłych palaczy i ludzi, którzy chcą tylko i wyłącznie szybkiego i bezproblemowego wapowania. Nie ma nic złego w tym, że pody to generalnie najprostsze i najmniej zaawansowane urządzenia ogólnie dostępne na rynku. Zumwalt to nowy projekt firmy Uwell, która wypuściła perełkę zwaną Soulkeeper (mechanik z fluorescencyjnym wzorem – jak ktoś lubi fajny design to polecam). Wracając jednak do bohatera – jest to sprzęt naprawdę MAKSYMALNIE UPROSZCZONY. Szczególnie godny polecenia tym, którzy naprawdę nie mają siły, ochoty i cierpliwości na zabawę z własnymi grzałkami albo akumulatorami w modach regulowanych. 

Zumwalt, trochę ogólnie i technicznie 

Wyczytać można (dokładnie tutaj:https://mall.myuwell.com/products/zumwalt-pod-system), że nie ma w nim nawet przycisku! Zastosowano tutaj znane Nam już rozwiązanie automatycznego podawania napięcia w momencie zaciągania się (chodzi o ciśnienie, które wytwarza się podczas tej czynności). Zumwalt rozwiązał kwestię prostoty chyba najlepiej jak tylko się dało. Swoistym smaczkiem są też specjalne otwory przy ustniku, które wspomniane wyżej ciśnienie regulują. Według producenta, zabieg zainstalowania tych otworów ma chronić baterię przed zalaniem, i wogóle chronić. Wszystko. Otworki bezpieczeństwa, można by rzec.

Pojemność baterii na kolana nie powala – 520mAh, szczególnie w dobie TYLKO nieco większych, ale DUŻO bardziej pojemnych podów (zdarzają się nawet takie z regulowanym napięciem!). Wrzucam link, łapcie: https://abcvape.pl/index.php/2020/03/11/alike-kit-pierwsze-wrazenie/.

Grzałki są bardzo typowe, więc nie widzę większego sensu w zasypywaniu Was szczegółami – ot, zwykłe i małe zespoły grzewcze. Jeśli chodzi o pozostałe dane techniczne, to prezentują się w taki oto sposób:

  • Waga: 75g
  • Pojemność zbiornika: 1.6ml
  • Maksymalna moc: 13W

Podsumowanie 

Zumwalt nie jest szczególnym podem, tym bardziej niczym się nie wyróżnia. Nie mogę jednak ocenić go jako “tego złego”, bo zwyczajnie nie ma na to uzasadnienia. Jeśli miałbym określić jego przeznaczenie, to zdecydowanie są to dłonie osoby która:

  • rzuciła palenie
  • nie lubi zaawansowanych sprzętów
  • korzysta z e-papierosów okazyjnie

Tak mniej więcej prezentuje się Zumwalt, o którym mam nadzieję napisałem już wszystko 🙂 Konkretnie – wszystko, co mogło Was w nim zainteresować 😀