Mato RDTA – początek nowego nurtu?

Parownik Mato RDTA stworzony został w stajni VandyVape. Osobiście nie żywię żadnych negatywnych emocji do parowników tej firmy, a szczerze mówiąc sporo ich przetestowałem. Strona techniczna tego parownika nie jest zła, tym samym nie widzę jakiś ogromnych wad konstrukcyjnych. Co mam na myśli? Mato nie wydaje się pałać tendencją do przecieków, transport liquidu na pewno jest dobry (trochę niżej rozszerzę temat transportu). Ogólniki są następujące: 

  • Do dość niewielkiej bazy zmieści się jedna grzałka. 
  • Przepływ powietrza zaprojektowano na zasadzie “plastra miodu” (mój faworyt w tej dziedzinie, więc stawiam od siebie dużego plusa)
  • Szkiełko typu PSU, dodatkowo chronione samą konstrukcją parownika – nie powinno więc często pękać.
  • Pin standardowy – 510. Dodatkową opcją jest możliwość zamontowania squonk pinu, gdyby ktoś palił naprawdę DUŻO 🙂 
  • Pięć dostępnych wersji kolorystycznych

Transport dzięki stalowym prętom – hit czy kit?

Mato RDTA wyposażono w system transportu płynu przez cztery stalowe pręciki. To właśnie ta cecha łączy się z pierwszym nagłówkiem, bowiem jak na razie, ogólnodostępnych parowników z takim systemem jest niewiele. Dokładnie takie samo rozwiązanie znajdziecie tutaj:  https://abcvape.pl/index.php/2020/04/20/brunhilderta-vapefly-topcoiler/. Szczerze mówiąc, ten system działa naprawdę bardzo dobrze. Zasadniczo, nie tylko sam transport na tym zyskuje. Przeczytacie w artykule o Brunhilde (troszkę wyżej), że samo uzupełnianie liquidu jest dzięki temu BARDZO ułatwione. Nie trzeba już męczyć się z odkręcaniem, dokręcaniem ani nieplanowanymi wypadkami (które zwykle kończą się rozlanym wszędzie liquidem). Mato RDTA działa dokładnie tak samo: Szybkie otwarcie, zalanie, zamknięcie – zupełnie bezproblemowe.

Mato RDTA – parownik dla profesjonalistów?

Oczywiście, że nie. Mato RDTA to parownik przede wszystkim dla tych, którzy nie szukają ogromnej chmury. Wystarczy podstawowa wiedza na temat budowania własnych zespołów grzewczych, wata i drut. Myślę, że dobrze zrobiona grzałka odwdzięczy się dobrym smakiem i przyjemną chmurą 🙂 Szczególnie, że grzałka znajduję się naprawdę blisko wlotów powietrza. Kto wie, może nawet da się z tego zrobić jakiegoś MTL/RDL? Mam szczerą nadzieję, że tak 😀
Zapraszam na zakupy!  https://smoothvape.pl/en/