Podróże, Wakacje, Wczasy – czy mogę zaprać epapierosa?

Przed nami Wakacje, w poniższym artykule chcę zwrócić Tobie uwagę na fakt, iż epapierosy nie wszędzie są legalne na świecie. Tak dobrze przeczytałeś nielegalne. W niektórych krajach, posiadanie epapierosa grozi wysokimi karami, a nawet więzieniem.

Nieoczekiwane ograniczenia dla miłośników e-papierosów

vaping, epapieros nielegalny

Podróżowanie po świecie to niezwykłe doświadczenie, ale dla miłośników e-papierosów, warto pamiętać, że nie we wszystkich krajach vaping jest legalny. Niektóre kraje mają surowe przepisy dotyczące sprzedaży i używania e-papierosów, które mogą zaskoczyć nieświadomego turystę​.(źródło)

Kraje, w których vaping jest nielegalny

Na przykład, Singapur to miejsce, gdzie nawet posiadanie e-papierosa grozi grzywną​. W Tajlandii, sprzedaż i używanie e-papierosów są nielegalne, a naruszenie tego zakazu może skutkować karą więzienia​1.

Indie to kraj, w którym zarówno sprzedaż, jak i używanie e-papierosów są nielegalne​1​. W Brazylii, sprzedaż e-papierosów jest nielegalna, ale ich używanie jest dozwolone​1​.

Australia ma skomplikowane przepisy dotyczące e-papierosów. Sprzedaż e-papierosów jest nielegalna, ale ich używanie zależy od konkretnych stanów i terytoriów. W większości terytoriów vaping jest także nielegalny, ale nie we wszystkich​1​.

W Hongkongu, zarówno sprzedaż, jak i używanie e-papierosów są nielegalne​1​. Natomiast w Jordanii, produkty do vapingu wydają się być legalne zarówno do użytku, jak i sprzedaży​1​.

W Kambodży i Katarze, zarówno sprzedaż, jak i używanie e-papierosów są nielegalne​1

@smoothvape

ePapierosy nielegalne! Vaping na granicy prawa – gdzie jest to zakazane? #vape #epapierosynielegalne #vaping #dc #dlaciebie #prawo #fakty

♬ dźwięk oryginalny – Smoothvape

Podsumowując, zawsze warto sprawdzić lokalne przepisy dotyczące e-papierosów przed podróżą. Przepisy te są zmienną rzeczywistością i mogą się różnić w zależności od kraju. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dajcie znać w komentarzach, gdzie spotkaliście się z nieprzyjemnościami związanymi z vapingiem podczas podróży.

https://www.instagram.com/reel/CuJQzsOLjpb/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igshid=MzRlODBiNWFlZA==